Aktualności

13.08.2018 NIE ŻYJE KAZIMIERZ KARABASZ
Odszedł wybitny dokumentalista, reżyser i wykładowca Kazimierz Karabasz. Uznawany za twórcę polskiej szkoły dokumentu reżyser miał 88 lat.
19.06.2018 DOM WARIATÓW I ŻYCIE WEWNĘTRZNE PREMIEROWO NA 37. FESTIWALU MŁODZI I FILM
"Dom wariatów" i "Życie wewnętrzne" Marka Koterskiego, w zrekonstruowanej wersji zostaną pokazane podczas tegorocznego 37. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie !
21.11.2017 PAMIĘĆ TAMTYCH LAT
W obozach koncentracyjnych oraz pogromach, które były dla okupantów kluczowymi bitwami o zachowanie etnicznej czystości, straciły życie miliony ludzi. W ramach projektu Dokument Cyfrowo przywracamy zbiorowej pamięci również i takie opowieści, ocalałe dzięki filmom...
19.11.2017 LEKCJE HISTORII BOHDANA KOSIŃSKIEGO
Bohdan Kosiński, zanim został reżyserem, służył w marynarce wojennej. Wrażliwy na sprawy społeczne z pasją oddał się realizacji filmów dokumentalnych, a za swoje wyjątkowe osiągnięcia w tej dziedzinie otrzymał w 1998 roku Smoka Smoków na Krakowskim Festiwalu...
14.11.2017 WOJNA OCZAMI JANUSZA MAJEWSKIEGO
Janusz Majewski, reżyser, dramatopisarz i scenarzysta, swoją zawodową karierę rozpoczynał właśnie jako autor krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Dość szybko udało mu się osiągnąć mistrzostwo w tej dziedzinie.