Aktualności

21.11.2017 PAMIĘĆ TAMTYCH LAT
W obozach koncentracyjnych oraz pogromach, które były dla okupantów kluczowymi bitwami o zachowanie etnicznej czystości, straciły życie miliony ludzi. W ramach projektu Dokument Cyfrowo przywracamy zbiorowej pamięci również i takie opowieści, ocalałe dzięki filmom...
19.11.2017 LEKCJE HISTORII BOHDANA KOSIŃSKIEGO
Bohdan Kosiński, zanim został reżyserem, służył w marynarce wojennej. Wrażliwy na sprawy społeczne z pasją oddał się realizacji filmów dokumentalnych, a za swoje wyjątkowe osiągnięcia w tej dziedzinie otrzymał w 1998 roku Smoka Smoków na Krakowskim Festiwalu...
14.11.2017 WOJNA OCZAMI JANUSZA MAJEWSKIEGO
Janusz Majewski, reżyser, dramatopisarz i scenarzysta, swoją zawodową karierę rozpoczynał właśnie jako autor krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Dość szybko udało mu się osiągnąć mistrzostwo w tej dziedzinie.
08.11.2017 RÓŻNE TWARZE BOHATERSTWA
„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono", te słowa Wisławy Szymborskiej idealnie podsumowują losy osób rzuconych w wir II wojny światowej.
06.11.2017 MIAUCZYŃSKI PODDANY REKONSTRUKCJI
Marek Koterski w młodości chciał być malarzem i historykiem sztuki. Niewiele brakowało, by został doktorem filologii polskiej i szacownym akademikiem. Po wielu życiowych poszukiwaniach wreszcie trafia wreszcie do łódzkiej „filmówki”.