DC - RELACJE ZE SPOTKAŃ 08.03.2015

DC - relacje ze spotkań
Dokument Cyfrowo to projekt edukacyjny, którego elementy łączą się z innymi inicjatywami Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Dzięki temu, ekipa edukacyjna WFDiF przybliża uczniom szkół podstawowych, gimnazjalistom i studentom, elementy rekonstrukcji, realizacji oraz produkcji dokumentów filmowych.

Jednym z takich przedsięwzięć są spotkania z młodzieżą, które odbywają się na terenie WFDiF. Dotychczas Wytwórnię odwiedzili studenci Politechniki Warszawskiej, którzy dowiedzieli się o pracach wykonywanych w ramach projektu Dokument Cyfrowo. O rekonstrukcji obrazu opowiadał Tomasz Drwal, z kolei tajniki rekonstrukcji dźwięku przedstawiał Paweł Jaźwiecki. Uczestnicy mieli okazję odwiedzić poszczególne zakłady i pracownie WFDiF oraz obejrzeć dokumenty Idę do słońca Wajdy oraz Moje miejsce Łozińskiego.

Również dla uczniów gimnazjum odbyło się spotkanie, które poprowadził krytyk filmowy – Andrzej Kołodyński. Spotkanie było częścią wizyty młodych ludzi w ramach niezwykle ciekawej inicjatywy Plan Filmowy i dotyczyło zagadnień artystycznych oraz realizatorskich filmu dokumentalnego. Wyświetlone i omówione zostały wybrane, zrekonstruowane filmy. Gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć Płyną tratwy Ślesickiego, Braci Królikiewicza, Jarmark cudów Hoffmana i Szkołę podstawową Zygadło.

Dokument Cyfrowo to nie tylko proces rekonstrukcji najcenniejszych dzieł polskiej szkoły dokumentu i dostępny dla wszystkich serwis internetowy z wyjątkowymi filmami dokumentalnymi. To także projekcje, pokazy dokumentów oraz spotkania ze specjalistami zajmującymi się tematyką i realizacją oraz produkcją filmową. Jeśli jesteście zainteresowani,  zapraszamy do kontaktu z nami. Wkrótce odbędą się kolejne spotkania i projekcje. Szukajcie też informacji na naszym serwisie.