CZAS NA PLAN FILMOWY! 30.11.2015

Czas na Plan Filmowy!
Plan Filmowy to wyjątkowa inicjatywa WFDiF.  To jedyna w swoim rodzaju przestrzeń edukacyjna dla dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowanych filmem oraz jego produkcją. Ta niesamowita przestrzeń edukacyjna została przygotowana w jednej z hal zdjęciowych WFDiF na ulicy Chełmskiej 21 w Warszawie.

Uczestnicy wystawy i warsztatów mają możliwość oglądania nie tylko zrekonstruowanych dokumentów, tak jak miało to miejsce ostatnio, kiedy wystawę odwiedziła młodzież i seniorzy z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, ale przede wszystkim odkrywają tajniki pracy filmowców. Mogą zobaczyć prawdziwą scenografię filmową z najnowszych polskich produkcji filmowych czy wziąć udział w warsztatch charkteryzacji filmowej. Wystawa dopełniona i zilustrowana jest materiałami dźwiękowymi i multimedialnymi. Część warsztatów, wykładów, projekcji i spotkań odbywa się również w kawiarni i czytelni "Filmowa". To facynująca przestrzeń gdzie splatają się edukacja obywatelska i historyczna z edukacją medialną, kulturalną i artystyczną.

I przede wszystkim Plan Filmowy to niezwykłe miejsce dla wszystkich, którzy kochają film. Ten magiczny świat czeka na Was na Chełmskiej 21.

Obecnie Plan Filmowy prezentuje przestrzeń edukacyjną w niezwykłej scenografii z dramatu wojennego "Karbala" Krzysztofa Łukaszewicza. Film opowiada o największej bitwie z udziałem polskich żołnierzy od czasów II Wojny Światowej, która miała miejsce w tytułowej irackiej Karbali w 2004 roku.

Zapraszamy na Wystawę.